• Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2025
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden / Storing
  • FAQ
Contact
  • Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2025
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden / Storing
  • FAQ
Contact
Home Nieuws archief Bezoek Het Streek aan Bio-Energie Ede

Bezoek Het Streek aan Bio-Energie Ede



Deze week hebben de eersteklassers van Het Streek in Ede een bezoek gebracht aan hun ‘buurman’ op de KennisCampus; de bio-energie installatie ‘Bio-Energie Ede’. Het bezoek maakte onderdeel uit van een projectweek die in het teken stond van ‘Duurzaamheid’.

De tweede bio-energie installatie van Warmtebedrijf Ede beschikt over een leslokaal waarin de 7 klassen om beurten werden ontvangen. De leerlingen kregen een film te zien over Edese groene warmte en duurzame biomassa. Na afloop van de film werd het educatieve wanddoek bestudeerd en kon iedereen door de ramen achterin het lokaal ‘live’ meekijken in de installatie. Naar aanleiding van wat er allemaal te zien was, maakten de leerlingen een aantal opdrachten.

Warmtebedrijf Ede wil met het leslokaal in haar bio-energie installatie kennis over duurzaamheid en de energietransitie overdragen op ‘de volgende generatie’. Het bezoek van Het Streek was in dat opzicht een geslaagde pilot; op termijn wordt het lokaal beschikbaar gesteld aan meerdere onderwijsinstellingen. De glazen ruimte voorkomt dat er grote groepen rond hoeven te lopen in de, in werking zijnde, installatie. Toch blijft dat laatste erg aanlokkelijk: “Juf, kunnen we écht niet eventjes in de fabriek kijken?”.

Gerelateerde nieuwsberichten

  • Energie voor Elkaar verwelkomt Roel Meijerink als nieuwe CEO

    Vanaf 1 oktober 2025 neemt Roel Meijerink het roer over bij Energie voor Elkaar. Roel brengt meer dan twintig jaar ervaring in de energiesector mee, onder andere bij (...)

    Lees meer
  • Eve voert maatregelen door om organisatie te versterken

    Statement Energie voor Elkaar Energie voor Elkaar (EVE) erkent dat er in het verleden zaken niet goed zijn verlopen. Wij betreuren dit ten zeerste en nemen onze (...)

    Lees meer
  • Energie voor Elkaar betreurt onvolledige informatie

    PERSSTAMENT Noot voorafWarmtebedrijf Ede koopt warmte in bij een Duurzame Energie Installatie (DEI). Een DEIkoopt op haar beurt de biogrondstoffen in bij een andere (...)

    Lees meer

Contact

  • Warmtebedrijf Ede
  • Telefoonweg 34
  • 6712 GC Ede
  • 085 07 12 600
  • klantenservice@warmtebedrijfede.nl

Informatie

  • Consument
  • Zakelijk
  • Het warmtenet
  • Administratie
  • Werkzaamheden en storingen
  • Logo EVE - Trotse partner van 1

Kan ik aansluiten?

Heeft u interesse in een aansluiting?
Vul vrijblijvend ons contactformulier in

© Warmtebedrijf Ede 2025

  • Privacyverklaring
  • Algemene voorwaarden