• Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
  • Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
Home Nieuws Aeres Groep en PTC+ op groen warmtenet
  • Linkedin
  • Facebook
  • Twitter

Aeres Groep en PTC+ op groen warmtenet

17-12-2014 |

Stichting Aeres Groep, Stichting PTC+ en Warmtebedrijf Ede (WBE), hebben 17 december jl. een overeenkomst gesloten over de levering van duurzame groene warmte voor de verwarming van  school- en bestuursgebouwen op de Kenniscampus in Ede. Warmtebedrijf Ede zal de warmte gaan leveren per januari 2016 vanuit de in 2015 te realiseren nieuwe bio-energiecentrale aan de Reehorsterweg in Ede-Zuid. De hoeveelheid warmte die geleverd gaat worden aan deze locatie komt overeen met de warmte voor ongeveer 230 woningen.

Aeres groep en PTO+ op duurzaam warmtenet Ede

Ambitie Stichting Aeres Groep en PTC+

De Aeres Groep is actief bezig met het bevorderen van duurzaamheid. Primair als groene onderwijs- en kennisinstelling, door in de opleidingen voor functies in de groene sector ruim aandacht te geven aan een duurzame invulling van  de beroepspraktijk. Daarnaast bevordert de Aeres Groep/PTC+ in de bouw- en huisvestingsprojecten duurzaamheid door bij elk project verduurzaming in materiaalgebruik, beperking van energiegebruik etc. mee te nemen. De specifieke invulling verschilt per project. Bij de renovatie en nieuwbouw voor PTC+ in Ede is één van de maatregelen het aansluiten van de warmtevoorziening op de bio-warmtecentrale, waardoor het energielabel van deze gebouwen twee klassen verbetert en de Aeres Groep een concrete duurzame bijdrage aan het milieu levert.

Ambitie Warmtebedrijf Ede / MPD Holding

Ambitie van Warmtebedrijf Ede /MPD Holding is om in 2020 minimaal 20.000 woningen (of andere gebouwen, woningequivalenten) in de kern Ede op het duurzame, groene warmtenet te hebben aangesloten en wil hiermee een bijdrage leveren aan de noodzakelijke overgang van een warmtevoorziening, die draait op aardgas, naar een duurzame warmtevoorziening.

Als brandstof gebruikt de bio-energie centrale o.a. knip- en snoeihout uit plantsoenen en bossen in de regio. Deze brandstof is, in tegenstelling tot aardgas, hernieuwbaar en CO2-neutraal. Inclusief de nieuwe overeenkomst tussen WBE en Stichting Aeres Groep/PTC+ levert moederbedrijf MPD op dit moment duurzame warmte aan ongeveer 3.500 woningen (of woningequivalenten). Aansluiting op het warmtenet van Warmtebedrijf Ede betekent niet alleen een keuze voor duurzaamheid maar ook voor comfort. Daarnaast ontzorgt WBE de klanten, omdat die niet meer hoeven te kijken naar onderhoud en vervanging van hun CV-ketel. WBE zoekt ook naar eventuele leveranciers van restwarmte. Deze restwarmte kan tevens afgezet worden in het warmtenet. Denk daarbij aan warmte die vrij komt in een koeltoren.

Rol gemeente Ede

Het initiatief van WBE sluit aan bij de duurzaamheidsambities van de gemeente Ede. Ook de gemeente streeft naar een duurzame energievoorziening, gebaseerd op energie uit zon, wind en ook uit biomassa. Om deze reden ondersteunt de gemeente het project van WBE, onder meer door de levering van gemeentelijk afvalhout uit plantsoenen en bossen aan de centrale van WBE.

Gerelateerde nieuwsberichten

  • ACM verwerpt handhavingsverzoeken van storing 2024

    17-2-2026 | Eind januari heeft de ACM aan Warmtebedrijf laten weten dat alle ingediende klachten c.q. handhavingsverzoeken over de verminderde warmtelevering begin 2024 (...)

    Lees meer
  • Warmtebedrijf Ede vernieuwd warmtemeters

    16-2-2026 | Warmtebedrijf Ede is in enkele buurten en straten begonnen met het vernieuwen van haar warmtemeters. Deze nieuwe meters kunnen (vrijwel) real-time uitgelezen (...)

    Lees meer
  • Warmtenet bestand tegen winterse kou én stroomstoring

    15-1-2026 | De afgelopen anderhalve week kleurde Ede winters wit. Terwijl iedereen massaal thuis tegen de verwarming kroop, steeg de belasting voor het warmtenet van (...)

    Lees meer

Contact

  • Warmtebedrijf Ede
  • Telefoonweg 34
  • 6712 GC Ede
  • 085 07 12 600
  • klantenservice@warmtebedrijfede.nl

Informatie

  • Consument
  • Zakelijk
  • Het warmtenet
  • Administratie
  • Werkzaamheden en storingen
  • Logo EVE - Trotse partner van 1

Kan ik aansluiten?

Heeft u interesse in een aansluiting?
Vul vrijblijvend ons contactformulier in

© Warmtebedrijf Ede 2026

  • Privacyverklaring
  • Algemene voorwaarden