• Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
  • Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
Home Nieuws Reactie persbericht Omroep Gelderland 23-08
  • Linkedin
  • Facebook
  • Twitter

Reactie persbericht Omroep Gelderland 23-08

27-8-2024 |

Omroep Gelderland heeft ons een aantal vragen gesteld, maar heeft er vervolgens voor gekozen onze reactie voor haar persbericht d.d. 23-08-2024 niet te gebruiken. BTE Landschapsbeheer en gelieerde bedrijven kunnen zich als ketenpartners niet vinden in de berichtgeving van Omroep Gelderland. Om u een correct beeld te geven, leest u hier het statement van de ketenpartners:

Het voeren van de BetterBiomass-claim (NTA8080) is een interne, bovenwettelijke en vrijwillige doelstelling. Zowel met als zonder deze certificering blijven al onze biogrondstoffen duurzaam volgens strikte eisen. Dit is geborgd in het feit dat de biogrondstoffen voldoen aan de Europese en Nederlandse wet- en regelgeving. Alle gebruikte biogrondstoffen zijn op basis hiervan getoetst en voldoen aan de criteria wat betreft herkomst, afstand en duurzaamheid, zoals deze na te lezen zijn op https://www.rvo.nl/onderwerpen/bio-energie/ketels-en-kachels/soorten-biomassa.

De NTA 8080 / BetterBiomass certificering is een vrijwillig, extra streng keurmerk. We kiezen hiervoor omdat wij het onze verantwoordelijkheid vinden dat wij ons actief inspannen om niet alleen de duurzame biogrondstoffen te gebruiken, maar ook de hele keten zo duurzaam mogelijk in te richten. De onafhankelijke terugkerende audits van de certificeringsinstantie helpen ons hierbij. Het al dan niet gecertificeerd zijn, heeft geen invloed op de duurzaamheid van de gebruikte biogrondstoffen.

Warmtebedrijf Ede rapporteert aan de gemeente Ede over de herkomst- en afstandsregistratie zoals afgesproken in de Strategische Agenda. De extra strenge NTA8080-certificering is een initiatief vanuit onszelf. Omdat we niet alleen duurzame biogrondstoffen willen gebruiken, maar de gehele keten zo duurzaam mogelijk willen inrichten.

De NTA 8080 certificering kijkt naar deze gehele keten. Gebleken is dat de locatie te Hall administratief niet gecertificeerd was. De biogrondstoffen die op deze locatie opgeslagen hebben gelegen mogen daardoor niet meer de NTA8080 claim voeren. Maar dat wil niet zeggen dat het geen duurzaam gewonnen biogrondstoffen zijn: de rest van de keten is in orde – inclusief de winning.

Wij betreuren het dat wij de aan onszelf gestelde opgave om warmte uit biogrondstoffen zoveel mogelijk voorzien van het NTA8080-certificaat te gebruiken, niet volledig hebben voldaan. Dit is direct hersteld; per 1 juli is tijdelijke opslag te Hall door BTE Landschapsbeheer opgezegd.

De overkoepelende NTA8080-certificering voor de duurzame energie installaties, de leveranciers waaronder BTE Landschapsbeheer, en de leveranties, is gedurende bovengenoemde gebeurtenissen continu behouden gebleven. Daarnaast blijven alle bedrijven ISO 9001, 14001 en NTA8080-gecertificeerd, met duurzame biogrondstoffen én actief beleid om NTA8080 in te kopen te verwerken. Het ging dus uitsluitend om de tijdelijke opslag te Hall en de vracht duurzame biogrondstoffen die op deze locatie opgeslagen heeft gelegen.

Gerelateerde nieuwsberichten

  • Fijnstofuitstoot warmteopwek-installatie Ede weer ruim binnen vergunde normen

    27-05-2026 | Een warmteopwek-installatie in Ede is door het bedrijf zelf uit voorzorg tijdelijk stilgelegd nadat tijdens een periodieke uitstootmeting in februari een (...)

    Lees meer
  • Heldere kijk op uitstootmetingen warmteopwek-installaties

    29-4-2026 | Afgelopen donderdag heeft het college een memo naar de gemeenteraad gestuurd. Daarin staat dat de gemeente de uitstoot van de warmteopwek-installaties (...)

    Lees meer
  • Rechter: provincie moet vergunningplicht warmte-opwekinstallaties onderzoeken

    20-4-2026 | De Rechtbank Gelderland heeft in een langlopende zaak bepaald dat de provincie Gelderland moet onderzoeken of het verbranden van biomassa bij een installatie (...)

    Lees meer

Contact

  • Warmtebedrijf Ede
  • Telefoonweg 34
  • 6712 GC Ede
  • 085 07 12 600
  • klantenservice@warmtebedrijfede.nl

Informatie

  • Consument
  • Zakelijk
  • Het warmtenet
  • Administratie
  • Werkzaamheden en storingen
  • Logo EVE - Trotse partner van 1

Kan ik aansluiten?

Heeft u interesse in een aansluiting?
Vul vrijblijvend ons contactformulier in

© Warmtebedrijf Ede 2026

  • Privacyverklaring
  • Algemene voorwaarden