• Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
  • Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
Home Nieuws Cultura aardgasvrij
  • Linkedin
  • Facebook
  • Twitter

Cultura aardgasvrij

1-3-2023 |

Vanaf deze winter is Cultura aardgas vrij. De gemeente Ede is enkele jaren geleden gestart om het gemeentelijk vastgoed te verduurzamen. Omdat er een nieuwe leiding werd aangelegd in Ede om de Kolkakkerbuurt aan te sluiten op het warmtenet, deed zich voor Cultura de kans voor om de overstap te maken en zo aardgasvrij te kunnen worden.

Gerry Poelert, directeur Cultura: “Het is belangrijk om als cultureel centrum van Ede maatschappelijk verantwoord te ondernemen. Daar hoort ook bij dat je bedrijfsvoering verduurzaamt en aardgasvrij wordt. De cv-ketels waren aan vervanging toe, dus is dat een mooi moment om op een andere manier te gaan verwarmen. Ook zijn er zonnepanelen geplaatst en zijn wij daar  waar verlichting aan vervanging toe was, overgegaan op ledverlichting.

Valentijn Kleijnen, directeur Warmtebedrijf Ede: ‘Natuurlijk zijn we blij met iedereen die kiest om aan te sluiten. Cultura is onze overbuurman en iedereen in Ede kent dat ook. Door de overstap op het warmtenet worden aardgas bespaard en CO2 uitstoot beperkt en is het pand nu klaar voor de toekomst. Klanten met een warmtenet aansluiting hoeven geen installaties meer te vervangen, want service en onderhoud zijn inbegrepen. Omdat we bij zijn met deze aansluiting, trakteren we vandaag alle bezoekers van Cultura op iets lekkers. Iets warms natuurlijk.”

Gerelateerde nieuwsberichten

  • Fijnstofuitstoot warmteopwek-installatie Ede weer ruim binnen vergunde normen

    27-05-2026 | Een warmteopwek-installatie in Ede is door het bedrijf zelf uit voorzorg tijdelijk stilgelegd nadat tijdens een periodieke uitstootmeting in februari een (...)

    Lees meer
  • Heldere kijk op uitstootmetingen warmteopwek-installaties

    29-4-2026 | Afgelopen donderdag heeft het college een memo naar de gemeenteraad gestuurd. Daarin staat dat de gemeente de uitstoot van de warmteopwek-installaties (...)

    Lees meer
  • Rechter: provincie moet vergunningplicht warmte-opwekinstallaties onderzoeken

    20-4-2026 | De Rechtbank Gelderland heeft in een langlopende zaak bepaald dat de provincie Gelderland moet onderzoeken of het verbranden van biomassa bij een installatie (...)

    Lees meer

Contact

  • Warmtebedrijf Ede
  • Telefoonweg 34
  • 6712 GC Ede
  • 085 07 12 600
  • klantenservice@warmtebedrijfede.nl

Informatie

  • Consument
  • Zakelijk
  • Het warmtenet
  • Administratie
  • Werkzaamheden en storingen
  • Logo EVE - Trotse partner van 1

Kan ik aansluiten?

Heeft u interesse in een aansluiting?
Vul vrijblijvend ons contactformulier in

© Warmtebedrijf Ede 2026

  • Privacyverklaring
  • Algemene voorwaarden