• Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
  • Home
  • Over ons
    • Het warmtenet
    • Warmtebronnen
    • Missie & visie
    • Vacatures
  • Consument
    • Nieuwe klant
    • Administratie
    • Tarieven 2026
    • Aansluit-interesse
    • Bewonerscollectieven & VvE’s
    • Warmteraad
    • Service & onderhoud
  • Zakelijk
    • Gebouwhuurder
    • Gebouweigenaar
    • Woningcorporatie
    • Projectontwikkelaar
    • Bedrijventerreinen
  • Nieuws
    • Werkzaamheden en storingen
  • FAQ
Contact
Home Nieuws Warmtebedrijf Ede over leveranties biogrondstoffen uit Schotland in 2022
  • Linkedin
  • Facebook
  • Twitter

Warmtebedrijf Ede over leveranties biogrondstoffen uit Schotland in 2022

5-9-2025 |

In april 2022 is door Warmtebedrijf Ede een partij stamhout aangekocht in Schotland als noodvoorraad, in reactie op de uitzonderlijke marktomstandigheden, om in de extra vraag te voorzien als gevolg van extreme gasprijsstijgingen en geopolitieke onzekerheid. 

Destijds was de exacte herkomst van dit hout niet volledig traceerbaar en beschikten de betrokken partijen niet over een NTA 8080-certificering. Uit nader onderzoek bleek dat de ketencontrole niet voldeed aan de normen die Warmtebedrijf Ede en de relevante dochtervennootschappen van EVE B.V. nastreven. Een onderzoek door onze certificerende instantie bracht aan het licht dat bepaalde leveringen ten onrechte onder het Better Biomass-label waren gedaan. Deze fouten zijn erkend en gecorrigeerd. Tegelijkertijd is afscheid genomen van de betrokken leverancier.

Warmtebedrijf Ede betreurt dat dit is gebeurd en erkent dat er in het verleden sprake is geweest van onvolledige informatie en beperkt keteninzicht. De gebeurtenissen uit 2022 hebben de afgelopen jaren geleid tot een fundamentele herziening van onze inkoopprocedures en rapportageprocessen. Tot slot werken wij continue aan het verder verbeteren  van onze processen om te blijven voldoen aan de wet- en regelgeving.

Gerelateerde nieuwsberichten

  • Rechtbank doet uitspraak in twee procedures

    17-07-2026 | De rechtbank Gelderland heeft onlangs uitspraak gedaan in twee bestuursrechtelijke procedures die betrekking hebben op de warmteopwek-installaties van de (...)

    Lees meer
  • Fijnstofuitstoot warmteopwek-installatie Ede weer ruim binnen vergunde normen

    27-05-2026 | Een warmteopwek-installatie in Ede is door het bedrijf zelf uit voorzorg tijdelijk stilgelegd nadat tijdens een periodieke uitstootmeting in februari een (...)

    Lees meer
  • Heldere kijk op uitstootmetingen warmteopwek-installaties

    29-4-2026 | Afgelopen donderdag heeft het college een memo naar de gemeenteraad gestuurd. Daarin staat dat de gemeente de uitstoot van de warmteopwek-installaties (...)

    Lees meer

Contact

  • Warmtebedrijf Ede
  • Telefoonweg 34
  • 6712 GC Ede
  • 085 07 12 600
  • klantenservice@warmtebedrijfede.nl

Informatie

  • Consument
  • Zakelijk
  • Het warmtenet
  • Administratie
  • Werkzaamheden en storingen
  • Logo EVE - Trotse partner van 1

Kan ik aansluiten?

Heeft u interesse in een aansluiting?
Vul vrijblijvend ons contactformulier in

© Warmtebedrijf Ede 2026

  • Privacyverklaring
  • Algemene voorwaarden